Mesaj gönder
Haberler
Home > Haberler > hakkında şirket haberleri Lamine cam ara katmanların çeşitleri ve özellikleri
Olaylar
Bize Ulaşın
86-535-6371394
Şimdi İletişime Geçin

Lamine cam ara katmanların çeşitleri ve özellikleri

2023-09-07

hakkında en son şirket haberleri Lamine cam ara katmanların çeşitleri ve özellikleri

Lamine cam, iki veya daha fazla cam parçası arasına bir veya daha fazla organik polimer ara katman filmi katmanının sandviçlenmesiyle yapılır ve yüksek sıcaklık ve yüksek basınçla oluşturulur. Lamine cam ara katmanın varlığı, onu mükemmel güvenlik ve ses yalıtım özelliklerine sahip kılar. ve inşaat alanında yaygın olarak kullanılmaktadır.

 

Varüç tip lamine cam ara katmanıyaygın olarak kullanılanlar: PVB, SGP, EVA.Her birinin özellikleri aşağıdaki gibidir:

 

1.PVB ara katmanı
PVB ara katmanı yüksek soğuk direncine, darbe direncine ve ultraviyole direncine sahiptir ve şu anda mimari cam ve otomotiv camı için en yaygın kullanılan ara katman malzemesidir.Ancak PVB'nin su direnci zayıftır ve nemli bir ortamda uzun süre açılıp düşmesi kolaydır.

Types and features of laminated glass interlayers: PVB interlayer

Merdiven küpeştesi için PVB lamine cam

 

2.SGPara katman
Esas olarak cam günışığı aydınlatma çatı ve cam dış pencerelerde, perde duvarlarında ve korkuluklarda kullanılır.Aşağıdaki özelliklere sahiptir:

① Yüksek taşıma kapasitesi ve yırtılma direnci: SGP lamine camın taşıma kapasitesi aynı kalınlıktaki PVB ara katmanının iki katıdır ve yırtılma mukavemeti PVB ara katmanının 5 katıdır
②Büküm sapması PVB lamine camın yalnızca 1/4'ü kadardır, bu nedenle bükülmesi kolay değildir.
③Güçlü stabilite ve nem direnci.SGP lamine filmin kendisi renksizdir, oldukça şeffaftır ve hava koşullarına karşı iyi bir dirence sahiptir ve sararması kolay değildir.SGP filmin sararma katsayısı 1,5'ten azdır, PVB filmin sararma katsayısı ise 6~12'dir, bu nedenle SGP çoğunlukla ultra şeffaf lamine camda kullanılır.

Types and features of laminated glass interlayers: SGP interlayer

Dış mekan korkulukları için SGP lamine cam

 

3. EVA ara katmanı

PVB veya SGP ile karşılaştırıldığında EVA daha düşük erime sıcaklığına ve daha iyi akışkanlığa sahiptir.Desen ve desenlerle dekoratif cam yapmak için film katmanına teller veya kumaşlar yerleştirilebilir.Ayrıca suya karşı dayanıklılığı iyidir ancak UV direnci zayıftır ve uzun süre güneşe maruz kaldığında sararma eğilimi gösterir.Bu nedenle ağırlıklı olarak iç mekan bölmeleri ve dekorasyonlarında kullanılır.

Types and features of laminated glass interlayers: EVA interlayer

İç mekan bölümü için kablolu EVA lamine cam

 

Yukarıda lamine cam ara katmanların çeşitleri ve özellikleri verilmiştir.Gerçek kullanım ortamına göre uygun ürünleri seçebilirsiniz.Joy Shing Glass size profesyonel teknik destek, entegre proje çözümleri, cam derin işleme ve diğer hizmetleri sağlayabilir.Firmamızın ürünleri sıkı kalite denetimlerinden geçmiş ve sertifikayı geçmiştir.Satın alma ihtiyaçlarınız varsa inceleme için örnekler sağlayabiliriz.Daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız istediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

İlgili ürün katalogları:Emniyetli Lamine Cam

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Güvenlik Lamine Cam Tedarikçi. telif hakkı © 2023-2024 joyshingglass.com . Her hakkı saklıdır.